ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ


 

İŞLETME FAKÜLTESİ

Mevlana E-Devlet ve E-Öğrenme Projesi
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği E-devlet ve E-Öğrenme projesi tamamlandı. Proje tabanlı Mevlana Programı tarafından desteklenen proje kapsamında: iki ülkede gerçekleştirilen e-devlet ve kurumsal bilişim uygulamaları, kurumsal seviyede bilgi ve belge yönetimi ile bunları destekleyen özel amaçlı yazılımlar, öğrenme yönetim sistemleri incelenmiş; her iki devlet üniversitesindeki ilgili çevrimiçi ve fiziksel süreçler yerinde değerlendirilmiştir. 
Çalışmalar sonucunda MOODLE tabanlı Mikro PC uygulaması kurulumu ve testleri gerçekleştirilmiş olup, son kullanıcıların demo amaçlı kullanımı sağlanmıştır. İlgili sistem halihazırda, sunucu tarafı Ankara’da, sınıf kullanımı Manas Üniversitesi’nde olmak üzere araştırma amaçlı aktif olarak kullanımda olup test ve son kullanıcı geri bildirimleri toplanmaya çalışılmaktadır.
 

HABERLER

DUYURULAR

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, İşletme Fakültesi, Esenboğa/Ankara Tel: (0312) 906 16-47/48, Fax: (0312) 906 29 61  emailisletme@ybu.edu.tr